[فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک ها می باشند. برای ثبت نام کلیک کنید...]


کارشناسان با انجام بررسي جديد در شرکت*هاي بزرگي مانند مايکروسافت، IBM، اوراکل و EMC، ارزشمند*ترين و پردرآمدترين نرم*افزار جهان را برگزيدند.

به گزارش [فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک ها می باشند. برای ثبت نام کلیک کنید...] ، طبق اين بررسي مشخص شد سيستم*عامل ويندوز مايکروسافت بيش از ديگر نرم*افزارهاي موجود درآمد دارد و به عبارت ديگر، باارزش*ترين نرم*افزار دنيا محسوب مي*شود. در حالي که درآمد ويندوز تا نوامبر 2009 حدود 101 ميليارد دلار محاسبه شده بود، مجموع در*آمد*هاي اين محصول هم*اکنون بيش از 110 ميليارد دلار است.

پس* از ويندوز نرم*افزار Middleware شرکت IBM با 107 ميليارد دلار قرار دارد که مجموع درآمدهاي آن تا نوامبر سال قبل 103 ميليارد دلار محاسبه شده بود.

مجموعه نرم*افزاري Office مايکروسافت با مجموع درآمد 86 ميليارد دلار رتبه سوم اين ليست را به خود اختصاص داده که سال قبل صاحب 83 ميليارد دلار بوده است.

نرم*افزار پايگاه داده اوراکل رتبه چهارم از ليست پردرآمدترين نرم*افزارهاي دنيا را به خود اختصاص داده، مجموع درآمدهاي آن تا دسامبر 2010 بيش از 69 ميليارد دلار بوده است. دو نرم*افزار Middleware اوراکل و نرم*افزار ذخيره*سازي اطلاعات EMC با درآمدهاي 44 و 23 ميليارد دلار رتبه*هاي بعدي اين ليست را از آن خود کرده*اند.

در نوامبر 2009، نرم*افزار Middleware شرکت IBM با مجموع درآمد 103 ميليارد دلار موفق شده بود عنوان پردرآمدترين نرم*افزار دنيا را از آن خود کند و پس از آن ويندوز با 101 ميليارد دلار قرار داشت. در آن زمان مجموع درآمدهاي Office مايکروسافت 83 ميليارد دلار محاسبه شده بود و اين مجموعه نرم*افزاري را در رتبه سوم قرار داده بود.