برترین مطلب این هفته ی انجمن

آموزش حل SM-G610F 7.0 emergency calls only

دوستانی که با مشکل تماس اضطراری گوشی سامسونگ SM-G610F روبرو هستند برای رفع ایراد کافیست تا پایان پست با ما باشید. دوستانی نسخه اندروید دیوایس شان 6.0.1 هست فایل فلش لینک زیر را دانلود نمایند: برای دانلود روی مشاهده تاپیک کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: اطلاعاتی در مورد شرکت نوکیا(بحث آزاد)

 1. TNT gsm آواتار ها
  TNT gsm
  مدیر سابق
  Feb 2010
  خلیج تا ابد پارس
  1,233
  4,498
  از کاربر 3,935 بار تشکر شده در 976 پست

  اطلاعاتی در مورد شرکت نوکیا(بحث آزاد)

  بيش از3/1 گوشيهاي همراه سراسر جهان را نوكيا توليد مي كند تقريباً 60هزار نفر از كارمندان نوكيا در 120 كشور و 5 قاره پراكنده شده اند . ما در بررسي رقيبان امروزي نوكيا انضباط محسوسي مي بينيم ، تمامي آنها با يك برنامه توسعه منظم شروع به توليد گوشي همراه ميكنند اما نوكيا متفاوت با ساير شركتها است و اين طرح كاري را رد مي كند .
  اين شركت بيش از 100 سال كاغذ و چكمه هاي پلاستيكي توليد ميكرده است و تنها از حدود 10سال قبل به سوي فن و تكنيك تلفن سوق داده شده است. حدود يك دهه پيش اين احتمال مي رفت كه نوكيا از راس تجارت جهاني كنار برود اين مطلب در تجارت تلفن مساله جديدي بود و اريكسون (Ericsson) قصد تصاحب آنرا داشت اما نوكيا كنار نرفت و هم اكنون موقعيت آن حتي از اريكسون هم بهتر مي باشد .
  كاغذ به عنوان يك شروع
  نوكيا در سال 1864 در فنلاند در حوالي رودخانه نوكيا بنا شد جنگلها ، رودخانه ها و درياچه هاي فراواني وجود داشت ، اين مساله افتخار ملي فنلاند محسوب مي شود . بنا براين تحت چنين شرايطي صنعت كاغذ روي كار آمد . فردريك آدستوم(Fredrik Idestam) مهندس فنلاندي يكي از تاجران اين صنعت شد . متاسفانه او تجربه كافي در اين زمينه تجاري را نداشت . بنابراين اين تكنولوژي را از آلماني ها فرا گرفت . او از يك كارخانه توليد كاغذ در آلمان ديدن كرد . مالك ان كارخانه اين صنعت را براي مدت چند سالي توسعه و آنرا به عنوان يك راز بزرگ پنهان كرده بود . اما آدستوم كارگران را متقاعد به نشان دادن كارخانه كرد . آنها يك نمايشگاه واقعي را به مهندس فنلاندي ارائه كردند . زماني كه صاحب كارخانه اين مساله را مشاهده كرد عاجز شد و مهمانش را بيرون كرد اما اين مساله اهميت نداشت زيرا آدستوم آنچه را كه مي خواست ديده بود .
  زمانيكه آدستوم به فنلاند برگشت كارخانه توليد كاغذ خودش را بنا كرد . بعد از گذشت چند سال در سال 1867 او اختراعش يعني خمير چوب را در نمايشگاه چوب پاريس عرضه كرد ويك مدال برنز جايزه گرفت . بعد از اين مساله همه نوكيا را مي شناختند . بنابراين آدستوم به تمامي محصولات برچسب نوكيا زد . وزماني كه بعد از چند سال اين شركت شروع به ارائه محصولات جديدي كرد آدستوم هنوز همين برچسب را روي همه محصولات مي زد . بازاريان امروزي اين ابتكار آدستوم را نيز به نظامنامه افزودند .
  اما تمام عملكردهاي آدستوم خيلي هم ابتكاري نبودند . زماني كه دامادش گستاف فوگلهوم (Gustaf Fogelholm) ( اودر سال 1895رئيس شركت نوكيا شد ) تصميم به راه اندازي شركت توليد نيرو گرفت فردريك تنها مخالفش بود اما گستاف در برابر پدر زنش پيروز شد و اولين كارخانه توليد نيرو را در سال 1903 و دومين كارخانه اش را در سال 1913 بنا كرد .
  كارخانه پلاستيك سازي :

  توليدات كارخانه پلاستيك سازي فنلاندي (FRW) سرآمد محصولات پلاستيكي فنلاند بودند روزي رييسان اين كارخانه به خارج ازهلسينكي (Helsinki) رفتند . انها قصد داشتند كارخانه جديدي در كنار همان رودخانه نوكيا نزديك كارخانه نوكيا بسازاند.
  در اغاز قرن 20 نوكيا به دنبال سهام داراني ميگشت . همسايه نوكيا ، FRW بزرگترين سهام دار آن شد . در طي جنگ جهاني تجارت كاغذ نوكيا افت زيادي كرد اما صنعت لاستيك سازي FRW پيشرفت زيادي داشت . تعدادي كاتالوگ قديمي در دست مي باشد ، اين شركت 250 مدل چكمه هاي پلاستيكي را به بازار عرضه كرده بود . امروزه كارخانه هاي بزرگ قادر به ارائه چنين اقسام مختلفي از يك نوع محصول نمي باشند . بنابر اين شريك نوكيا اقتدار بيشتري كسب نمود و سهام هاي آنرا بدست آورد . نوكيا تنها قسمتي از يك شركت بزرگ شد . در سال 1922 كارخانه كابل سازي فنلاندي به آنها ملحق شد . اين مساله جالب است اما كاغذ و پلاستيك و كابل برق با همان برچسب نوكيا فروخته مي شدند .
  اما رئيسان هر سه شركت مخالف يكي شدن شركتها بودند . اين پيوند فقط در سال 1967 ايجاد شد . يك پيمان ( گروه نوكيا ) در يك صنعت ، كاغذ پلاستيك و كابل . آخرين مورد و مهمترين بخش صنعت علم الكترونيك صنعتي بود .

  جرقه هاي الكتريكي :

  مدير كنوني نوكيا :

  در سال 1986 كايرامو جورما اوليلا (Jorma Ollila) را به عنوان مدير اجرايي جديد نوكيا منصوب نمود . اوليلا در سالهاي 1986 تا 1989 سمت معاونت رئيس را به عهده داشت . بعد از اين دوره او به عنوان مدير بخش گوشي همراه مشغول به كار شد . او در سال 1992 مدير اجرايي نوكيا شد .
  در سال 1981 نوكيا با مديريت كايرامو استاندارد NMT گوشي همراه را ارائه كرد كه در روسيه و اروپاي شمالي بسيار مورد توجه واقع شد . در سال 1987 نوكيا توليد اولين گوشي NMT (Mobira City man) را آغاز نمود .
  گام بعدي راه اندازي شبكه GSM بود . در سال 1989 نوكيا اولين شبكه GSM را به شركت فنلاندي راديو لينجا (Radio Linja) فرستاد . رئيس جمهور فنلاند در سال 1991 اولين تماس GSM را برقرار كرد . نوكيا در سال 1992نسلهاي قبل تمامي گوشيهاي GSM جديد خودش را چنين معرفي نمود : نوكيا 1011
  بنابراين تجارت اصلي نوكيا توليد گوشيهاي همراه شد و همانطور كه قبلاً ذكر نموديم جرما اوليلا به عنوان مدير اجرايي آن منصوب شد .
  نيازي به توضيح زيادي در مورد گوشيهاي نوكيا نمي باشد اين گوشيها محبوب ترين گوشيها در تمام دنيا مي باشند . نوكيا تنها در ايالت متحده بعد از موتورولا (Motorola) دومين جايگاه را به خود اختصاص داد . اما اين مساله اهميت چنداني ندارد زيرا نوكيا امروزه 38% از بازار جهاني گوشي تلفن همراه را در اختيار دارد .
  توليدات نوكيا تنها به گوشيهاي همراه ختم نمي شوند : اكثر محصولاتش به همراه يكسري وسايل اضافي مي با شند . نوكيا اولين شركتي بود كه چنين قطعات طراحي شده را به عنوان قابهاي قابل تعويض ارائه مي كرد توليد كنندگان ديگر بعد از نوكيا اقدام به اين كار كردند . همچنين اين شركت داراي نوع آوري ها ي ديگري نيز مي باشد براي مثال آخرين نوع آوري آن 5140 اولين گوشي GSM با قابليت صحبت كردن تنها با يك حركت است .
  بنابراين حقيقتاً نوكيا در راس ارتباطات تلفني قرار داشت و حضور آن در بازار همچنان پررنگتر مي شد . نميتوان چنين پيشن بيني كرد كه اين موقعيت در آينده ثابت بماند اما هم اكنون چنين به نظر مي رسد كه نوكيا توانايي جذب درصد بيشتري از بازار را دارد . اما متاسفانه هيچكس نمي داند كه چنين خواهد شد يا نه ؟


  اگه خوندی و تشکر نکردی خدا کنه جوجه :48:تیغی بغلت کنه
  #1 ارسال شده در تاريخ 11-21-2010 در ساعت 12:35 PM

 2. کاربران زیر 4 تشکر کرده اند از TNT gsm برای پست مفید ایشان:

  ASG GSM (11-21-2010), crown (11-21-2010), Mr.Talebzadeh (11-21-2010), peymanpiran (11-22-2010)

 3. TNT gsm آواتار ها
  TNT gsm
  مدیر سابق
  Feb 2010
  خلیج تا ابد پارس
  1,233
  4,498
  از کاربر 3,935 بار تشکر شده در 976 پست
  مدیر بخش پلتفرم سیمبین نوکیا در حالی از سمت خود کناره گیری کرد که تاکنون 3 مدیر دیگر این شرکت نیز از کار برکنار شده یا استعفا داده اند.
  بر پایه گزارش بنیاد سیمبین، لی ویلیام که از سال 2008 همزمان با خرید سیمبین توسط نوکیا، همکاری خود را با این موسسه آغاز کرد، هم اکنون به دلایل شخصی از همکاری با این شرکت کناره گیری کرده است و به زودی تیم هولبرو جایگزین وی خواهد شد.
  طی دو ماه گذشته اولی پکاکالاسوو از مدیریت نوکیا برکنار شد و استفان الوپ به عنوان نخستین مدیر غیرفنلاندی مسوولیت این شرکت را برعهده گرفت. پس از آن انسی ونجوکی مدیر بخش گوشی های هوشمند این شرکت از سمت خود استعفا داد و چندی از برکناری و استعفای آنان نگذشته بود که آری جکسی، مسوول توسعه همکاری با اینتل پیش از رونمایی از نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم عامل سیمبین از سمت خود کناره گیری کرد.
  همچنین شنیده می شود که شرکت نوکیا قصد دارد 1800 تن از بیش از 131 هزار کارمندانش را تعدیل کند. این در حالی است که این شرکت با سود خالص 529میلیون یورو از فروش 2/10 میلیاردی 5 درصد رشد داشته است.
  حال باید دید نوکیا با این تغییرات می تواند بازار گوشی های هوشمند را که به نظر می رسد آن را نشانه گرفته، قبضه کند؟


  j3teafubrr04bopnk4ah

  سیمبین: سیمبین را پیش از این گروهی از شرکت ها مانند نوکیا، اریکسون، سونی اریکسون، پاناسونیک و سامسونگ پشتیبانی می کردند، ولی در 24 ژوئن 2008 نوکیا همه سهام آن را خرید. قدمت شرکت سازنده مذکور به 30 سال پیش باز می گردد، اما تولید سیستم عامل فوق برای گوشی های مختلفی از جمله نوکیا، سونی ارکیسون و موتورولا از سال 1998 آغاز شد و تا الان نیز ادامه داشته است.
  تا به حال بیش از 10 نسخه از این سیستم عامل تولید شده و در حال حاضر آخرین به نگارش 0/3 رسیده است که البته هنوز به بازار عرضه نشده و قرار است با تولید مدل n8 و مدل هایی همچون c7، e7 و c6-01 به طور رسمی کار خود را آغاز کند.
  محبوبیت سیمبین را می توان در چند چیز یافت. سادگی برای مخاطب، عرضه در گوشی های متعدد و همچنین برنامه های متعددی که برای این نوع سیستم ها طراحی شده است.
  #2 ارسال شده در تاريخ 11-21-2010 در ساعت 12:50 PM

 4. کاربران زیر 3 تشکر کرده اند از TNT gsm برای پست مفید ایشان:

  ASG GSM (11-21-2010), crown (11-21-2010), Mr.Talebzadeh (11-21-2010)

 5. TNT gsm آواتار ها
  TNT gsm
  مدیر سابق
  Feb 2010
  خلیج تا ابد پارس
  1,233
  4,498
  از کاربر 3,935 بار تشکر شده در 976 پست
  «ساخت چین». این جمله یکی از کوتاه ترین جملاتی است که این روزها هنگام خرید هر محصولی از زبان فروشنده آن می شنویم.
  چشم بادامی هایی که در کشوری با 9 میلیون و 596 هزار کیلو متر مربع مساحت و جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و 320 میلیون نفر این روزها نه تنها اقتصاد خود را پویا نگاه داشته اند، بلکه به راحتی توانسته اند تمام بازارهای جهان را فتح کرده و به عنوان یکی از اقتصادهای مدعی جهان شناخته شوند. از آغاز سال 1979 حزب کمونیست چین سیاست های اصلاحات و درهای باز را که تنگ شیائوپنگ مطرح کرد، به اجرا گذاشت. پس از اجرای سیاست های اصلاحات و درهای باز، توسعه اقتصاد ملی و اجتماعی چین به دستاورد های چشمگیری نائل آمد و چهره کشور دستخوش تغییرات تکان دهنده شد. این دوران از لحاظ وضعیت بهترین زمان پس از تاسیس جمهوری خلق چین و بهترین دوره برای مردم به لحاظ تامین منافع آنان به شمار می رود. اقتصاد چین از اواخر قرن 20 به تندی تغییر کرده و در حال رشد است. بر اساس برابری قدرت خرید، چین دارای دومین اقتصاد بزرگ جهان و یک بازیگر اصلی در اقتصاد جهانی است. چین در عرض 20سال (2000- 1980)، راه صد ساله را پیمود؛ به طوری که در این مدت، زندگی مردم چین 22 بار بهتر شد. درآمد سرانه روستاییان 54 بار افزایش یافت و شمار اهالی کم درآمد از 53 درصد به 8 درصد کاهش یافت؛ اما با این حال همچنان گفته می شود که دویست میلیون نفر در این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند.
  چین برای بسیاری از کشورهای عقب مانده الگوی مناسب و راه آن راهی نسبتا هموار است. الگوی چین از آن جهت قابل بررسی است که به کار گرفتن آن موجب نارضایتی صاحبان ثروت نمی شود. برعکس ثروتمندان همه کشورهای جهان از این الگو با رضایت کامل استقبال می کنند و سرمایه خود را در چین به کار می گیرند. نیروی کار بسیار ارزان و فرمان پذیر از یک سو و متخصص از سوی دیگر در کنار فاکتورهای حمایتی واقعی دولت باعث شده تا به این وسیله هر دو طرف از این کار سود برند.
  این روند تا آنجا ادامه داشت که امروزه بزرگ ترین و مطرح ترین برندهای جهان در تمام بخش های تولیدی، از پوشاک گرفته تا تجهیزات الکترونیکی بخش عمده ای از محصولات خود را در چین تولید و از آنجا به بازارهای کشورهای مقصد صادر می کنند. برخی معتقدند چین تا سال 2025 میلادی به حدی رشد می کند که می تواند 10 شهر در حد و اندازه های نیویورک احداث کند.
  تصورات غلط بسیاری درباره محصولات ساخت چین در بازار وجود دارد و عموم بر این باورند که این اجناس از استانداردهای پایین تری برخوردار بوده یا به نوعی همگی آنها تقلبی هستند؛ ضمن آنکه برای تولید آنها از مواد اولیه ارزان و نیروی کار غیرحرفه ای نیز استفاده می شود؛ اما حقیقت چیز دیگری است و با بازدید از کارخانه نوکیا در چین و امکانات تولیدی آن می توان به اهمیت آزمایش های دقیق محصولات در این کارخانه پی برده و دریافت که تمامی گوشی های اصل نوکیا که در چین تولید می شوند پس از طی چه مراحلی قادر به تامین رضایت مصرف کنندگان خواهند بود. این فرآیندها و آزمایش های کنترل کیفیت در تمامی 9 کارخانه دیگر نوکیا در سراسر دنیا نیز بدون در نظر گرفتن مکان آنها به صورت یکسان انجام می گیرند.
  نوکیا بزرگ ترین و پرمشترک ترین شرکت تولیدکننده تلفن همراه است که با سرمایه گذاری در چین علاوه بر هدف قرار دادن بازار این کشور تولیدات خود را در کشورهای آسیایی و خاورمیانه و بعضا در کل جهان توزیع می کند؛ به طوری که هم اکنون و بر اساس آمارهای ارائه شده روزانه بیش از 2/1 میلیارد نفر در جهان به وسیله گوشی های نوکیا با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
  آنچه که امروز آن را به نام نوکیا می شناسیم در سال 1865 به عنوان یک کارخانه تولیدکننده مغز چوب توسط fredrik idestam روی بانک های tammerkoski بنیان نهاده شد و سپس در شهر tampere در جنوب غربی فنلاند رشد یافت.
  کمپانی ای در شهرک نوکیا کنار رود nokianvirta که بهترین منبع تولید نیروی آبی است، بازسازی شد و نامی را که امروزه به کار می رود از این رودخانه گرفته است.
  فعالیت های کارخانه فنلاندی در زمینه لاستیک در اوایل قرن بیستم تاسیس شد و با به کارگیری نوکیا و شاخه اش شروع به کار کرد. شرکت نوکیا در سال 1967 افتتاح شد. کمپانی جدید بخش های مختلفی داشت در یک زمان به تولیدات لاستیک دوچرخه و ماشین و کفش و کامپیوترهای شخصی و کابل های مخابراتی و تلویزیون، ماشین های تولید برق، خازن ها، آلومینیوم و غیره فعالیت داشت.
  ساختمان اصلی نوکیا در شهر اسپو یک در نزدیکی هلسینکی، پایتخت فنلاند قرار دارد؛ اما مراکز تحقیقات نوکیا این روزها در سراسر جهان و در شهرهایی از قبیل پکن، بوداپست، بوخوم، پالو آلتو، کالیفرنیا، کمبریج و ماساچوست قرار دارند. کارخانه های بزرگ نوکیا نیز در سالو، فنلاند، پکن و دونگ گوآن، چین، چنای هند؛ کوماروم مجارستان و منطقه روهر در آلمان قرار دارند.
  تولید در سرزمین اژدها
  پنجمین برند برتر جهان 25 سال پیش پا به چین گذاشت. کارخانه نوکیا در چین که شامل ستاد مرکزی ساختمان سبز و بخش تولید در پارک صنعتی xingwang است، نمایانگر تعهدی است که نوکیا در زمینه محیط زیست داشته است.
  پارک صنعتی xingwang واقع در yizhuang شهر پکن، نوکیا و تامین کنندگانش؛ یعنی کمپانی هایی مانند sanyo energy ، ibiden electronics ، inpac وfoxcomm precision components را در خود جای داده تا به عنوان یک مجموعه ای مستحکم تحت استانداردهای دقیق زیست محیطی به انجام کلیه مراحل تولید، توزیع، بازاریابی و فروش محصولات بپردازند.
  کمپانی dhl نیز به عنوان ارائه دهنده خدمات لجیستیکی کل پارک را در این زمینه تحت پوشش قرار می دهد و این درحالی است که مساحت این پارک که انحصارا به تولید محصولات نوکیا می پردازد بالغ بر 70 هکتار است که از این مساحت 40 هکتار انحصارا به کارخانه و ساختمان های اصلی نوکیا تعلق دارد.
  مجموعه ای متشکل از خط تولید و کارخانه، استودیوی طراحی محصولات، مرکز تست گوشی، مرکز تحقیقات و ساختمان سبز نوکیا.
  ستاد مرکزی در فضایی به وسعت 70 هزار مترمربع و با بیش از 2 هزار پرسنل در ساختمان سبز نوکیا مستقر شده اند. این ساختمان که بر مبنای استاندارد های leed (leadership in energy and (اenvironmental design ساخته شده است با تجهیزات فوق العاده خود در مقایسه با ساختمان های تجاری مشابهش توانسته 37 درصد در مصرف آب و 20 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی نماید.
  کارخانه پکن، یکی از دو کارخانه نوکیا در چین است که از سال 1995 و با در اختیار گرفتن 8 هزار نفر کارمند کار خود را آغاز کرد. جف مارکز، مدیر خط تولید نوکیا در چین، وجه مشترک کارخانه های نوکیا در سراسر جهان را کیفیت یکسان محصولات تولید شده ذکر می کند و می گوید: کارکنان نوکیا در سراسر جهان پیش از تولید باید آموزش های لازم را دیده و گواهینامه دریافت کنند.
  اینکه چرا نوکیا در چین دارای دو کارخانه است جوابی ساده دارد. جمعیت میلیاردی چین که بر اساس آخرین آمارها نزدیک به 600 میلیون نفرش گوشی در دستان خود دارند.
  لوییز اینگرام، مدیر ارتباطات نوکیا در پکن در این باره می گوید که 200 میلیون نفر از کاربران چینی، نوکیا در دست دارند و این درحالی است که این شرکت تنها در سال گذشته میلادی در مجموع 6/72 میلیون دستگاه در چین فروخته است. نوکیا در چین 98 مرکز تحقیقاتی، 99 مرکز تست و 200 مرکز تحقیق و توسعه دارد. علاوه بر آن این شرکت با 20 مرکز دانشگاهی نیز همکاری نزدیک دارد.
  هتل یا کارخانه!
  تا به حال درباره گوگل و محیط رویایی اش عکس های بی شماری در محیط وب منتشر شده است، اما این را بدانید که گوگل تنها شرکتی نیست که راحتی کارمندانش بیش از هر چیز برای او اهمیت دارد. نوکیا نیز شاید از جمله شرکت هایی باشد که سعی کرده است محیطی صمیمی را برای کارمندان خود فراهم کند. فضایی که در کنار انجام فعالیت های حرفه ای انواع و اقسام فعالیت های تفریحی و ورزشی نیز فراهم آورده است. از رستوران های چینی و بین المللی گرفته تا اتاق ماساژ، سالن بدنسازی، اتاق بازی و غیره. همه این امکانات در کنار هم باعث شده تا کارکنان نوکیا با تمرکز بیشتری در محیط کار خود حاضر شوند.
  در استودیوی طراحی محصولات نوکیا بعد از آنکه نمونه اولیه یک گوشی طراحی می شود توسط تجهیزات پیشرفته ماکت آن ساخته و سپس توسط کارشناسان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. بعد از آنکه روند ساخت یک مدل وارد فاز تولید انبوه آن می شود نوبت به تست های طاقت فرسا برای آن گوشی می رسد. تست هایی که در مراکز تست گوشی و طی فرآیندی چند روزه صورت می گیرد.
  دیدن فرآیند انواع و اقسام آزمایشاتی که روی یک گوشی صورت می گیرد شاید باعث شود تا کاربر از آن به بعد با خیالی آسوده تر نسبت به استفاده از کالای خود بپردازد. شاید شما هم این جمله را که می گوید «گوشی های نوکیا سخت جون ترین گوشی ها هستند» را شنیده باشید. اما اگر فرآیند تست همین گوشی ها را در مراکز آزمایش و بلاها و اتفاقاتی که سر یک گوشی می آید را از نزدیک ببینید درمی یابید که کلمه جان سخت صفتی حداقلی برای مقاومت گوشی های نوکیا باشد.
  ژانگ لی، مدیر مرکز تست نوکیا در این باره می گوید: در مرکز تست کارخانه نوکیا در چین برای عرضه بهترین کالا با بهترین کیفیت، تست های متعددی در نظر گرفته شده است که برای حصول بهترین نتایج با شرایط محیطی همسان سازی شده است. پرتاب از ارتفاع با سرعت زیاد به منظور سنجش مقاومت گوشی، تست های حرارتی برای تعیین مقاومت گوشی در دماهای مختلف، تست های رطوبتی، تست های صفحه کلید و صفحه نمایش های لمسی در کنار تست های چندین هزار مرتبه ای باز و بسته کردن گوشی های تاشو یا کشویی از جمله آزمایش هایی هستند که یک گوشی پیش از تولید انبوه باید در مرکز تست کارخانه بگذارند.
  مبارزه جهانی با متقلبان
  مدیران نوکیا نیز نسبت به محصولات تقلبی مشابه با محصولات اصلی خود شاکی هستند. جف مارکز، مدیر کارخانه نوکیا در چین در این باره می گوید: یک گوشی تقلبی، گوشی است که دقیقا مشابه و غیرقابل تشخیص با نمونه اصل خود است که در ساخت آن از طراحی و نام تجاری نمونه اصل به صورت غیرقانونی الگوبرداری شده باشد. ساختن اجناس تقلبی عملی است خلاف و غیرقانونی که در سرتاسر دنیا صورت گرفته و هیچ کمپانی تولیدی صاحب نامی در صنایع گوناگون از این مهلکه جان سالم به در نبرده و نوکیا نیز از این قضیه مستثنا نیست. اجناس تقلبی در هر کجای دنیا می توانند به اقتصاد داخلی صدمه زده و افرادی را که به صورت قانونی در زنجیره تامین به فعالیت می پردازند متحمل زیان نمایند.
  تولید و پخش گوشی و لوازم جانبی تقلبی در جهان روندی رو به رشد داشته و ما شاهد نفوذ آن به خاورمیانه و آفریقا نیز بوده ایم. نوکیا دارای تیمی اختصاصی و جهانی متشکل از شبکه محققان و وکلایی مجرب در زمینه مبارزه با جعل و سوءاستفاده های تجاری بوده که تلاش خود را در جهت حمایت از نام تجاری و مبارزه با هرگونه تقلب در این زمینه متمرکز ساخته است.


  منبع:دنیای اقتصاد
  #3 ارسال شده در تاريخ 11-21-2010 در ساعت 01:00 PM

 6. کاربران زیر 6 تشکر کرده اند از TNT gsm برای پست مفید ایشان:

  azimraeesi (11-21-2010), crown (11-21-2010), morid (11-21-2010), Mr.Talebzadeh (11-21-2010), sepehr-gsm (11-22-2010), موبایل شماتیک (11-21-2010)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively And P30WEB - Here is Iran, the land of art, love and creativity