مركز LG Display يكي از جذاب ترين و جالب ترين نمايشگرهاي LCD به نمايش گذاشته است كه مي تواند دنياي نمايشگرهاي LCD TFT در نوت بوك ها را متحول كند.
نمايشگر جديد اين شركت كه در اندازه 14.1 اينچ توليد شده است، زماني كه در فضاي باز و در مقابل نور خورشيد قرار مي گيرد، به جاي استفاده از نورهاي استاندارد پس زمينه، با نور خورشيد روشن مي شود.
آنچه كه اين نمايشگر را از مدل هاي موجود متمايز مي كند، استفاده از سطوح انعكاسي به هم پيوسته در پنل هاي پس زمينه است كه مي تواند از حالت انعكاسي در شرايط تابش نور خورشيد، به حالت انتقالي در فضاهاي بسته و با نور كم تغيير حالت دهد.


A0529892

شركت ال جي ادعا مي كند كه كنتراست تصوير در اين LCD جديد در مقابل نور خورشيد نسبت به نمايشگرهاي LCD كنوني چهار برابر بيشتر است. اين طور كه شركت كره اي ال جي اعلام كرده، تغيير حالت از وضعيت تابش نور خورشيد به وضعيت استفاده از نور پس زمينه تنها با فشردن يك كليد امكان پذير خواهد بود.
استفاده از يك رايانه قابل حمل با اين نمايشگر LCD مي تواند ميزان انرژي مصرفي در نوت بوك را به ميزان زيادي كاهش دهد. در شرايط تابش نور خورشيد، اين نمايشگر تنها 25 درصد انرژي كه در هنگام استفاده از نور پس زمينه به كار گرفته مي شود را مورد استفاده قرار مي دهد. با توجه به اينكه نمايشگرهاي LCD كنوني با اندازه 1/14 هم اكنون 50 تا 70 وات انرژي مصرف مي كنند، كاهش 75 درصدي مصرف انرژي در آنها بسيار قابل ملاحظه خواهد بود.
هنوز اخباري در مورد زمان عرضه اين نمايشگر LCD به بازار منتشر نشده است.