شركت مايكروسافت بر اساس تصميمات جديد خود اعلام كرد كه قصد دارد آخرين نسخه از سيستم عامل موبايلي خود موسوم به "ويندوز فون 7 " را در اختيار كارمندان بگذارد تا بررسي هاي مقدماتي لازم روي آن انجام شود.
مايكروسافت چندي پيش در توليد و عرضه گوشي هوشمند Kin شكست خورد و هم اكنون تصميم گرفته است تا عرضه نسخه آزمايشي سيستم عامل "ويندوز فون 7 " به كارمندان جلوي شكست مشابه را بگيرد.
اين شركت بزرگ نرم افزاري اعلام كرد كه كارمندانش بر اساس فرآيندي موسوم به DogFooding اين سيستم عامل جديد موبايلي را در اختيار مي گيرند. بر اساس اين طرح قرار شده است 90 هزار كارمند شركت مايكروسافت براي مدت معلوم نسخه آزمايشي اين سيستم عامل را در يك گوشي هوشمند در اختيار بگيرند و بازخوردهاي خود را به مايكروسافت انتقال دهند.
شركت اپل پيش از اين در سال 2007 اقدام مشابهي را انجام داده بود. بر اساس اين اقدام كليه كارمندان اپل يك دستگاه گوشي هوشمند آيفون را در اختيار گرفتند و با استفاده از آن ، مشكلاتش را به اپل گوشزد كردند كه اين طرح براي شركت مذكور 12 ميليون دلار هزينه داشت.
پيش نمايش نسخه فني "ويندوز فون 7 " چندي پيش در اختيار كارشناسان نرم.افزاري قرار گرفت و احتمال مي رود كه نسخه نهايي آن اواخر سال جاري ميلادي روانه بازار شود.